Юра Зоря г. Киев, ул. Клавдиевская 40г

19.12.17 17:07

Житлові будинки спроектовано з урахуванням сукупного теплового режиму всіх приміщень за умови підтримання в них нормованої температури. Зокрема, проектом забудови передбачено опалення місць загального користування (МЗК) та сходових клітин. Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення (ЦО) та централізованого постачання гарячої води (ЦПГВ) належать до інженерного-технічного обладнання житлового будинку і є його невід’ємною частиною.
Підтримання температури у МЗК відбувається не тільки через опалювальні пристрої, а також за рахунок теплопередачі крізь огороджувальні конструкції житлових приміщень.
Таким чином, до опалюваної площі будинкуне включаються лише площі тих приміщень, які відокремлені від приміщень, що опалюються, стінами або дверними чи віконними прорізами із заповненнями, які відповідають вимогам з опору теплопередачі для огороджуючих конструкцій житлових будинків. В іншому разі площа цих приміщень входить до опалюваної площі квартири (будинку).
З урахуванням норм пунктів 6 ,12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005, послуги з централізованого опалення повинні відповідати нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем житлово-комунальних послуг заходів до утеплення місць загального користування будинку.
Утеплення МЗК полягає у наявності у під’їзді дверей, вікон та стекол у них тощо для утримання всередині будинку теплого повітря та запобігання його потрапляння ззовні.Тобто навіть після відключення МЗК від теплопостачання, їх обігрів відбуватиметься за рахунок транзитних внутрішньобудинкових мереж та тепловіддачі від сусідніх приміщень.
Власники квартир, як співвласники МЗК, повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно опалювальної площі житла, а визначення плати за їх опалення проводиться відповідно до Методики розрахунку кількості теплової енергії, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, що затверджена наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 31.10.2006 № 359.
Відтак, не дивлячись на те, чи демонтовано у під’їздах радіатори, нарахування плати за опалення МЗК відбуватиметься і надалі.
Отже, враховуючи вищезазначене, відключення МЗК від мереж ЦО не є підставою для звільнення мешканців від сплати за їх обігрів.

Виктория г. Киев, ул. Клавдиевская 40г

20.12.17 11:20

Добрый день! У нас сумма оплаты МЗК практически = сумме за отопление по счетчику. Соседи, у кого какие суммы получаются в платежках от Киевэнерго за МЗК?