Елена Кучерук г. Киев, ул. Анны Ахматовой 14б

12.12.17 11:56

Київська міська державна адміністрація - КМДА _12/12/2017 -19 ч ·
#КМДА просить Уряд прийняти постанову, що дозволить киянам економити на опаленні
Київська міська державна адміністрація закликає прискорити прийняття відповідної урядової постанови, що дасть можливість будинкам без лічильників розраховуватися за опалення на основі середньозважених показань будинків з лічильниками.
Київська міська державна адміністрація закликає прискорити прийняття відповідної урядової постанови, що дасть можливість будинкам без лічильників розраховуватися за опалення на основі середньозважених показань будинків з лічильниками. На сьогодні 93% квартир у багатоквартирних будинках Києва розраховуються за тепло на основі показань будинкового приладу обліку теплової енергії, тому для інших 7% квартир Київ вважає за доцільне застосувати аналогічні нарахування і для житла без лічильників. Про це під час прес-брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
«У найближчі дні кияни отримають рахунки за послугу централізованого опалення за повний календарний місяць – листопад. Нагадаю, минулого року з ініціативи міської влади Києва для житлових будинків, де не встановлені будинкові теплолічильники, діяла система нарахувань за методикою постанови Кабінету Міністрів України №865. Методика передбачала нарахування в будинках без лічильників на основі середньозважених показань будинків з лічильниками. У результаті застосування цієї методики кияни змогли сплатити на 220 млн грн менше. Тому і цього року ми звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням запровадити аналогічну постанову», – сказав Петро Пантелеєв.
Він також зауважив, що відповідна постанова розробляється. Місто закликає прискорити її введення в дію.
У ПАТ «Київенерго» повідомили, що для 93% квартир столиці нарахування здійснюється на основі показань будинкового теплолічильника: загальна кількість спожитих будинком гігакалорій розподіляється між усіма мешканцями. Для 7% квартир нарахування здійснюється на основі тарифу (затверджений тариф для ПАТ «Київенерго» становить 32,91 грн на 1 м кв., однак з урахуванням того, що фактична температура була вищою за нормативну, то тариф для таких будинків складатиме близько 28 грн на 1 м кв.). Деталі на сайті: https://goo.gl/ySHuQd