Елена Кучерук г. Киев, ул. Анны Ахматовой 14б

28.09.17 10:18

Именно с такими мыслями надо создавать ОСББ.

Андрій Саук "Хто господар країни або "совок звичайний".

Кілька днів тому спілкувались з білоруськими журналістами про реформу ЖКГ в Україні. Говорили про переваги і недоліки. Одним з найбільших недоліків назвав відсутність у людей відчуття себе власниками багатоквартирних будинків.

Люди вважають власником багатоквартирного будинку будь-кого - державу, міську адміністрацію, жек, але тільки не себе.

Ще одне досягнення радянської і пострадянської дійсності - безгосподарне ставлення до спільної власності. Тобто якщо декілька господарів, то нема жодного справжнього. Це виливається в те, що величезними державними чи комунальними підприємствами безконтрольно управляють особи у власних інтересах або інтересах людей, які допомогли ці посади обійняти, а не інтересах держави або міста.

Це безгосподарне ставлення розповсюджується на всі сфери життя, в тому числі на наші багатоквартирні будинки. Ми бачимо разючу відмінність у поведінці людини в квартирі і за її межами. Важко уявити собі людину, яка в своїй квартирі кидає недопалок на підлогу або підпалює кнопки телевізора. Але вона це робить, відійшовши кілька метрів від власної квартири. Тобто периметр "мого" закінчився, почалося "спільне", тобто "не моє".

В цьому підході є єдина вада- за все платимо ми з вами. Нема грошей державних, міських, жеківських. Все це гроші, нами сплачені у вигляді податків та плати за житлово-комунальні послуги. Не існує жодних інших грошей. Якщо помножити суму витрат за безвідповідальне ставлення на неефективність використання "спільних"(жеківських, міських, державних) грошей на відновні роботи, то відразу видно, що ми переплачуємо вдвічі-вп'ятеро за все, що пов'язане з нашими будинками.

Наша безгосподарність має більш глобальні наслідки, ніж просто переплата в декілька разів за утримання будинків і прибудинкових територій. Ми платимо кратно більше за все в цій державі. Бо по суті ми є співвласниками не тільки багатоквартирних будинків, але і вулиць, міст, цілої країни. І до того моменту, поки ми не усвідомимо себе власниками, господарями цієї країни, поки ми не перестанемо поводити себе в Україні наче діти, яких залишили дорослі без догляду, ні про яку ефективність не може йти мова.

Мені дико чути від людей, які молодші за незалежну Україну, що хтось щось їм винен. Якщо щось не подобається, то спитай в першу чергу себе: що я зробив, щоб це змінити?

ОСББ дозволяє відчути себе справжнім господарем не тільки в будинку. Осбб сприяє ефективному використанню і зниженню витрат бюджетів всіх рівнів. ОСББ змінює ставлення не тільки до будинку, а і до навколишнього середовища. Завдяки ОСББ створюється спільнота справжніх власників і громадян цієї країни.

ОСББ не є панацеєю, але є гарними ліками для нашого хворого на безсилля суспільства.