Елена Кучерук г. Киев, ул. Анны Ахматовой 14б

15.12.17 10:34

Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація
Технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія» відбудеться у 2019 році!
У Києві затвердили план заходів на 2017-2025 роки у сфері поводження з відходами. Він, зокрема, передбачає рекультивацію полігону № 5, технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія» для більш екологічної його роботи, а також створення комплексів з перероблення сміття. Відповідне рішення прийняла вчора Київська міська рада.
«Рішення є черговим кроком на шляху до вирішення проблеми поводження відходів у місті Києві. Воно містить як ідеологічний характер, так і безпосередньо перелік заходів. Звертаю увагу, що частина пунктів, які тут зазначені як перспективні, уже виконується або виконана», – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, презентуючи проект рішення.
Він звернув увагу депутатів Київради на пункти 3 і 4 рішення.
«Цими пунктами фіксується проведення конкурсу на визначення перевізників твердих побутових відходів та перший в Україні конкурс на визначення організацій, що займатимуться створенням потужностей та забезпечуватиме переробку відходів. Це єдиний механізм, який сьогодні нам дає законодавство, для будівництва центрів поводження з відходами. Цей конкурс буде проведений за стандартами, критеріями та правилами який сьогодні запроваджує Європейський банк реконструкції та розвитку, міжнародні фінансові корпорації, а також Європейський інвестиційний банк», – сказав Петро Пантелеєв.
За його словами, Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5.
«Тобто навіть після того, як полігон буде закритий, місто подбає про екологічно безпечне утримання цього складного об'єкту. У пункті 6 та 7 визначені плани міста відносно заводу «Енергія». Зараз проходить державну експертизу техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для встановлення на заводі сучасної системи хімічної очистки газів. Після отримання експертизи ми зможемо наступного року оголосити конкурс та протягом двох наступних років встановити необхідне обладнання», – зазначив заступник голови КМДА.
До переліку пунктів цього плану ми включили питання, що дуже непокоїть мешканців сіл, що розташовані поруч із полігоном: оформлення орендних відносин щодо використання земельної ділянки під полігоном.
Він зауважив, що у плані окреме місце посідає питання розвитку системи роздільного збору сміття, зокрема, шляхом збільшення кількості контейнерів та автомобілів для вивезення роздільних відходів.