Елена Кучерук г. Киев, ул. Анны Ахматовой 14б

14.12.17 10:38

Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація -18 ч · 14/12/2017
Кличко оглянув будинок Дарницького району, який отримав найбільше коштів у міській програмі співфінансування «70/30»
Ми робимо все, щоб популяризувати та поширювати програму з енергозбереження «70/30», яка дозволяє мешканцям багатоквартирних будинків значно економити на сплаті за тепло. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виїзної наради щодо виконання програми з енергозбереження «70/30». Про це повідомили в прес-службі мера.
Мер нагадав, що місцева влада не формує тарифи на енергоносії.
- Але у цій ситуації ми робимо все, щоб зменшити навантаження на людей через великі суми у платіжках за опалення. І тому нами була запроваджена програма з енергозбереження «70/30», де 70 відсотків заходів фінансується коштами міста, 30 – мешканцями будинку, – сказав Віталій Кличко.
Мер відвідав житловий будинок ОСББ «Оберіг» на проспекті Бажана, 16 у Дарницькому районі столиці, який є учасником міської програми «70/30» та отримав найбільший в Україні кредит на втілення енергоефективних заходів.
Віталій Кличко додав, що ОСББ вже другий рік поспіль бере участь у міській програмі співфінансування «70/30». Будинок великий – на 420 квартир. Тому загальна вартість робіт тут рекордна – 31,3 млн грн (21,6 млн – частка міста, ще 9,7 млн – частка, зібрана мешканцями-членами ОСББ).
Наразі у будинку в місцях загального користування вже замінили вікна й двері, освітлення – на енергозберігаюче, а зараз ведуться роботи з утеплення фасаду.
За словами Віталія Кличка, після здійснення запланованих енергозберігаючих заходів мешканці будинку будуть економити на оплаті комунальних послуг близько 70%.
Без заходів з енергозбереження вартість опалення становила б тут 38 грн/квадратний метр. Після відповідних заходів ціна опалення одного квадратного метра становитиме близько 11 гривень. І це у найбільш холодні місяці. Мешканці двокімнатної квартири тут у середньому економитимуть 1600-1800 грн на місяць. «Це великі кошти для бюджету кожної родини. Тому дуже важливо, щоб про цю програму співфінансування та її ефективність знали усі кияни», – підкреслив міський голова.
У свою чергу голова ОСББ Валерій Нікітченко розповів, що є власником квартири в цьому будинку площею 125 квадратних метрів.
- У холодні місяці рахунок за опалення сягав 3 тис. грн. Цього року після низки проведених робіт з енергозбереження я сподіваюся, що рахунок буде менше ніж 2 тис. грн, а згодом, коли будуть завершені остаточно всі роботи щодо модернізації опалення будинку, вартість не повинна перевищувати 500 грн на місяць, – наголосив Валерій Нікітченко. Він також додав, що суттєво вдалося зменшити рахунки за електроенергію, утримання будинку та прибудинкової території.
Голова ОСББ розповів, що крім заміни дверей та вікон, а також утеплення фасаду, був встановлений тепловий насос для підігріву води, майже завершені роботи з будівництва автономної системи опалення, будуть встановлені лічильники на кожній батареї тощо.
Віталій Кличко додав, що за 3 роки понад 200 житлових будинків взяли участь у міській програмі співфінансування «70/30». Він зауважив, що будинки отримали від міста гранти на загальну суму 137 млн грн, а самі мешканці вклали в ремонти свого житла сумарно 64 млн грн.
- Ми маємо позитивні відгуки від людей. Бо їх витрати на сплату за послуги зменшилися на 30-50 відсотків. Ми продовжуватимемо реалізацію цієї програми, – сказав Віталій Кличко.
У свою чергу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв наголосив, що цього року також програма розповсюджувалася і на будинки, де не створено ОСББ. Крім того, наголосив він, із 2018 року цю програму реалізовуватимуть районні адміністрації.