kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

02.07.17 19:21

ВИВІЗ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ
Висловивши (голосуванням) на 25-й сесії міської ради свою недовіру до правильності розрахунків тарифів на водопостачання та водовідведення, а на 26-й – до розрахунків тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, депутати незаслужено обійшли увагою тариф на послугу з вивозу твердих побутових відходів (ТПВ). Мабуть, їх заспокоїли фінансові звіти, згідно яких ця послуга – єдина рентабельна комунальна послуга в місті. Та зважаючи на те, що надають цю послугу ті ж самі виконавці з тієї ж нерентабельної контори «Рога і копита» («ЄРЦ»), має сенс уважніше придивитися, звідки взялася ота «рентабельність».
По перше : ні загальновиробничі, ні адміністративні витрати конкретно по послузі з вивозу ТПВ ніхто не вираховував – «просто» взято 14-16 % від відповідних витрат на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Але ж мешканці їх вже оплатили в складі тих послуг. Мало того, адміністративні витрати в розрахунку вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій 2013 року, на які посилаються автори розрахунків на послугу з вивозу ТПВ, складають 75 % від вартості послуги, при нормі – 25 %. Про це прямо сказано в кінцевих аркушах вказаного розрахунку.
По друге : на 26-й сесії депутати проголосували за виділення 20000 гривень на ремонт сміттєвоза. На засіданні виконкому 25.05.2017 року директор КП ЧМР «ЄРЦ» дуже образно («вірьовочками підв’язана») розповів про вкрай незадовільний стан єдиного в підприємстві сміттєвоза. І після цього, за допомогою рахунків на оплату послуги з вивозу ТПВ, пробують запевнити мешканців, що ота розвалюха кожен з 252-х робочіх днів на рік вивозить більше ніж 50 (П'ЯТДЕСЯТ) кубометрів ТПВ ((4500х1,3 +4600х1,5)/252 + юридичні особи).
По третє : згідно розрахунку тарифу на вивіз ТПВ, кожен мешканець міста за рік утворює 0, 78 (в багатоповерхових будинках) та 0,85 (в приватних будинках) кубометрів побутових відходів. А в рахунках на оплату фігурують цифри 1,3 та 1,5 кубометрів за нормами споживання, затвердженими виконкомом.
В четверте : особливо викликають недовіру витрати на збут (2 інспектора + 1 кур'єр), купівля кожні 2 роки (списання) лазерних принтера та ксерокса «Кенон», оплата експлуатації ліфтів, насосів і навіть освітлення міста.
Вважаю необхідним скасувати діючі розрахунки дати доручення КП «ЄРЦ» розробити та подати на затвердження міською радою розрахунки тарифу на вивезення ТПВ.

Шушпанов Б.Т.