kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

19.10.17 23:20

ТЕСТ
ГО "Патріотична Чигиринщина" додає 12 нових світлин.
Опублікувала Vitaliya Yrchenko · 29 червня 2016 р. · 
Від 21 грудня того року - « У Чигирині стартував капітальний ремонт дренажного каналу очисних споруд, повідомляють у прес-службі Чигиринської міськради. КП «Чигирин» (директор Ключник В.В.) розпочало роботу з капітального ремонту дренажного каналу очисних споруд. Це початковий етап реалізації проекту ремонту очисних споруд міста Чигирина. Для поглиблення дна каналу до проектної відмітки з міського бюджету виділено майже 49 тис. грн. Роботи проводить підрядна організація Правобережне МУВГ. Роботи планували завершити до 25 грудня.»
Судячи зі світлин отриманих нами буквально нещодавно готові стверджувати, що «капітального» ремонту не відбулося. Взагалі здається занедбаний стан очисних споруд міста являється нормою незважаючи на не надто дешеву оплату комунальних послуг комунальному підприємству «Чигирин».

ГО "Патріотична Чигиринщина"
Опублікував Борис Шушпанов · 22 червня · 
ЩОСЬ ЖЕ ПОТРІБНО РОБИТИ ?
Вступ.
На засіданні виконкому 25.05.2017 року директор КП ЧМР «ЄРЦ», за мовчазної підтримки директора КП ЧМР «Чигирин», поставив до відома членів виконкому, що проголосоване сесією міської ради злиття двох підприємств, як і будь яка реорганізація, вимагає коштів на свою реалізацію. За розрахунками спеціалістів обох підприємств, конкретно вказане злиття обійдеться міському бюджету в півтора мільйона гривень. Ошалілі члени виконкому мовчки «проковтнули» повідомлення і ні заперечень, ні запитань надати не змогли. 
Півтора мільйона гривень - практично непідйомна для міського бюджету ціна реорганізації, а кінцеві результати запропонованого злиття, з точки зору поліпшення якості та зменшення вартості комунальних послуг, надаваних обома підприємствами, більш ніж проблематичні (пробували вже 2-3 роки тому). Як один з варіантів виходу із критичного становища пропонується такий проект :
Преамбула.
Вважаю, жоден з чигиринців не ризикував пити воду із Дніпра, а мешканці, наприклад, Черкас або Світловодська п'ють її з кранів кожен день. І навіть не бігають зі скаргами на якість та вартість води. Тому що працівники їхніх комунальних підприємств вміють очищати брудну дніпровську воду та скидають в Дніпро очищені до санітарних норм стоки. І лічильники у них повіряються вчасно, без авралів та шахрайства. А коштує це «вміння» мешканцям вказаних міст 12-14 гривень за кубометр води.
Чигиринські «вмільці» нічого подібного не можуть зробити і за 28-30 гривень на метр кубічний води.
Пропозиція.
(Кілька років тому черкащани приїздили до Тимченка з подібною пропозицією.)
Пропонується здати в концесію чи за договором на 3 роки систему водопостачання та водовідведення міста Чигирин підприємству одного з наведених для прикладу міст на таких умовах (торг доречний) :
Виконавець надає (виконує) розрахунок вартості своїх послуг по 20 грн/м3 (при власних 12-14 грн/м3), в які входять 12% прибутку, 25% - адміністративні витрати, 1% - витрати на екологію (озеро), 1% - витрати на перевірку та моніторинг тарифів, який міська рада кожен рік затверджує та коректує при необхідності. 
Форма передачі матеріальних цінностей, будівель, канцелярії, бухгалтерії (перелік, кількість, вартість, оренда/баланс...) узгоджується на протязі підготовчого місяця.
На протязі підготовчого місяця міська рада фінансує по 5000 гривень середньої заробітної плати з податками та проїзд 10 спеціалістів Виконавця на роботу/з роботи між містами (необхідна сума в 10 разів менша ніж запрошена на «реорганізацію» - цілком під'йомна).
На протязі підготовчого місяця спеціалісти Виконавця вивчають «матчасть», бухгалтерію, канцелярію, підписують акти прийомки та визначають (поштучно), кого з місцевих працівників прийняти на роботу при необхідності. Місцеві працівники, які утруднюють процес вивчення/передачі своїх обов"язків, звільняються за статею, що не дає права на отримання пособія по безробіттю. 
Завершують підготовку ліквідація КП ЧМР "Чигирин" та передача його рахунків і договорів зі споживачами Виконавцю.
Плюси пропозиції.
1. Міська рада здихується головної болячки у вигляді аварійної системи водопостачання та водовідведення і постійних вимагань комунальним підприємством коштів на утримання підприємства.
2. Мешканці міста отримують не гіршу воду та водовідведення за меншим тарифом.
3. Отримуючи кожний місяць звіт про кількість отриманих Виконавцем коштів (від державного, обласного, районного бюджетів, від споживачів, від компенсацій...), кількість витрачених коштів та їх різницю, міська рада зможе планувати витрати на заміну труб, реконструкцію системи водопостачання та водовідведення, чого ніколи в місті не було (близько 1 млн. грн. на рік).
4. За кілька років в місті виховуються свої кадри працівників, буде приведена до ладу матеріально-технічна частина, з'явиться реальна документація на систему водопостачання та водовідведення міста. Виконавець організує повірку більшої частини лічильників «на дому». Можна буде думати про своє комунальне чи приватне підприємство.
5. Виконавець отримає свої чесно зароблені 12% та 25% від реалізованих 250000 м3 води на рік та зменшить соціальну напругу від безробіття в своєму місті. Сумісне використання існуючих у Виконавця лабораторій, аварійної диспетчерської системи, бухгалтерії, техніки підвищить середню заробітну плату у Виконавця та знизить собівартість водопостачання та водовідведення в Чигирині.
Мінуси пропозиції.
1. Збільшення собівартості води та водовідведення за рахунок транспортних витрат при реальному зменшенню тарифів на воду для мешканців та підприємств міста (працівники великих міст добираються на роботу чи за аварійним викликом за час, не менший, ніж маршрутка від, наприклад, з Черкас до Чигирина).
2. Збільшення соціальної напруги від безробіття в своєму місті (пособіє оплачує держава). 
Шушпанов Б.Т.

ГО "Патріотична Чигиринщина"
Опублікував Борис Шушпанов · 26 червня · 
Мені дуже не сподобався фінт міської ради зі створенням закулісної контрольної комісії з перевірки тарифів. Комісія з хахисту прав споживачів як не працювала, так і не працює, мешканці міста як не бачили розрахунків тарифів, так і не побачать. Оприлюднення результатів роботи контрольної комісії, звіту «незалежного» аудитора, громадського обговорення не передбачається.
Пропозиція.
=================================================
• ПРОЗОРЕ МІСТО 
• ПЕТИЦІЇ
Вимога оприлюднювати розрахунки прийнятих (отриманих) розрахунків тарифів
Автор: Шушпанов Борис Тимофійович 
Подана: 13.04.2017 
Дата початку збору підписів: 15.05.2017 
Текст електронної петиції
Вважаю необхідним в розділі ДОКУМЕНТИ МІСЬКОЇ РАДИ офіційного сайту Чигиринської міської ради оприлюднити електронні версії комплектів розрахунків тарифів, які комунальні підприємства міста подають на затвердження виконавчому комітету міської ради. Народ має право знати, за що в нього вимагають гроші, які послуги він оплачує . 
Станом на 17.05.2017 петицію підписали 0 особи з 100 необхідних. 
=================================================
«Щодо оприлюднення розрахунків тарифів на комунальні послуги — до керівництва Черкаської області
Оприлюднено: 25/04/2017 20:44 Немає коментарів
На сьогодні наші урядовці так і не пояснили людям, де взялися оці драконівські тарифи на газ, електроенергію, опалення.
Усі тільки обіцяють, що обов’язково розсекретять, як же формувалися ціни для споживачів. Але віз і нині там…
Не відстають від центральної влади і наші владці на місцях. Так, уже кілька разів я вимагав від нашої Чигиринської міськради розмістити на офіційному сайті електронні версії зареєстрованих «розрахунків» на попередні та поточні тарифи на комунальні послуги, та які комунальні підприємства міста подавали міській раді для перевірки та затвердження такі тарифи. Беручи приклад із урядовців, наші можновладці також приховують ці розрахунки.
Тому звертаюся до керівництва обласної влади із пропозицією, щоб вони таки зобов’язали усі міські ради Черкащини на своїх офіційних сайтах в розділі ДОКУМЕНТИ МІСЬКОЇ РАДИ оприлюднити електронні версії зареєстрованих розрахунків на попередні та поточні тарифи на комунальні послуги, які комунальні підприємства міст подавали міськрадам для перевірки та затвердження цих тарифів.
Нинішня влада зобов’язувалася бути по-європейськи відкритою. Тож, нехай доводить це конкретними справами.

ГО "Патріотична Чигиринщина"
Опублікував Борис Шушпанов · 26 червня · 
Борис Шушпанов? до ГО "Патріотична Чигиринщина"
27 травня о 19:55 · 
Проблеми в місті з затвердженням/відміною тарифів на житлово-комунальні послуги.
Кошти, які вимагають від депутатів та виконкому затвердити комунальні підприємства (розрахунки тарифів, прохання дотацій, субвенцій), - йдуть виключно на утримання підприємств, а не на виконання робіт. Жодного разу ці вимоги не були підтверджені розрахунками на виконання робіт (калькуляціями, кошторисом). Також, жодного разу звіт про використання коштів, отриманих від міськради, не був підтверджений первинними документами, рахунками, актами виконаних робіт. Кошти, отримані комунальними підприємствами від держави, облради, райради, проходять мимо контролю та обліку міської ради - власника комунальних підприємств.
Комунальні підприємства старанно "забувають" виконувати вимоги ПКМУ № 970 від 11 грудня 2013 року "Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі" (з вивозом твердих відходів включно), та вимоги пункту 18 "Порядку встановлення/погодження тарифів на житлово-комунальні послуги виконавчим комітетом Чигиринської міської ради" ("18. Суб’єкти господарювання, які виконують/виробляють та надають житлово-комунальні послуги, щомісячно надають виконавчому комітету міської ради звіт про рівень відшкодування споживачами вартості житлово-комунальних послуг та рівень фактичної рентабельності, собівартості на житлово-комунальні послуги, а також кожного кварталу щоквартальну фінансову звітність"). А виконком міської ради "не памятає" пункт 8 того ж "Порядку..." : "8. Після отримання виконавчим комітетом міської ради пакету документів ПРОВОДИТЬСЯ ПЕРЕВІРКАПОДАНИХ ДАНИХ на їх відповідність вимогам чинного законодавства, порядку формування тарифів, стандартів, норм, правил та інших нормативних документів у сфері житлово-комунальних послуг. 
Виконавчий комітет міської ради має право залучити до перевірки інші органи або організації з метою отримання додаткової інформації щодо обґрунтованості поданих документів з обов’язковим повідомленням виконавця/виробника про вчинення таких дій. 
У разі виявлення в розрахунках тарифів порушень вимог чинного законодавства, порядку формування економічно обґрунтованих тарифів, недостовірних даних або помилок виконавчий комітет міської ради письмово повідомляє про це виробника/виконавця житлово-комунальних послуг і зобов’язує його привести розрахунки у відповідність з вимогами чинного законодавства та/або надати додаткову інформацію." 
Вважаю необхідним в порядок денний чергової сесії міської ради включити питання відновлення пам"яті у працівників виконкому та керівників комунальних підприємств та виконання ними вимог чинного законодавства. "Прозорість" нових тарифів значно покращиться, коли їх розрахунки будуть оприлюднені на сайті міської ради (Що за тайни мадрідського двора ?).

ГО "Патріотична Чигиринщина"
Опублікував Борис Шушпанов · 30 червня · 
Для особливо непонятливих ПОТВОР про МОНСТРІВ.
Соціалістична система господарювання, а не Горбачов довели країну до загальної апатії. Збанкрутіле сільське (колгоспнокомунальне) господарство замість експорту підпиралося імпортом (пшениці !!!), шахти і промисловість являли найнижчу в світі продуктивність праці (стаханівці !) і, щоб притушити голод (не в Африці !), кожного громадянина "великої" держави (від прибиральниці до професора) змусили думати про вирощування картоплі на своєму городі.
Невиліковний гандж всіх утопічних комун полягає в відсутності спонукальних мотивів до праці. Добробут (зряплата) кожного залежить не від власних зусиль, а тільки від існування системи (комуни) в цілому.
Заробітна плата двірнички не залежить від того, підмела вона сьогодні 400 чи 4000 квадратних метрів асфальту, підібрала всі бумажки на газоні чи тільки 20% на виду.
Відповідно, заробітна плата слюсаря-сантехніка або електрика не зменшиться від того, що він "забув" перевірити справність загально-будинкових кранів або світильників, а після ремонту залишив кучу сміття.
Троє директорів зі своїми адміністраціями отримують не меншу платню, ніж коли він був один. А директор підприємства теплових мереж, будучі профаном в котельному господарстві, довівши підприємство до банкрутства, отримує платню більшу, ніж два других директора разом взяті.
Всі керівники схильні до обережності до самої параної : зробиш щось без команди зверху або й просто зробиш - чекай неприємностей, до звільнення включно. Всі виконавці (двірники, слюсарі...) схильні отримувати зарплату за вихід на роботу (хрестик в табелі), православний бог проповідує, що птичка не сіє, не жне, а житло, одежу та їжу має бесплатно (будеш щось робити - обов"язково попадеш в пекло, бо не святий же ти).
За цих умов головною задачею працівників та керівників комунальних підприємств є не надання послуг споживачам, а збереження, захист джерела існування, джерела всіх благ - комунального підприємства. І будь яка ініциатива (виконання будь якої роботи), з їх точки зору - шкідливий подвиг.
Тільки дуже багаті країни та міста (Швеція, Франція, Київ ...) можуть собі дозволити невеличкий сектор своєї економіки утримувати комунальним (фактично на благодійності). Чигирину до них далеко.
Протистоїть же цій добре згуртованій команді надавачів послуг сліпоглухонімий електорат, СПОТВОРЕНИЙ радянською владою. В себе на кухні він ще здатний підняти голос "за свої права" (міфічні), а вже в інтернеті самі хоробрі ховаються за ніками, а на загальноміських зборах, сесіях міської ради їх і не видно, і не чути.
І МРІЄ ПРО ПОКРАЩЕННЯ ("Все буде харашо"), НЕ ВДАРИВШИ ПАЛЕЦЬ ОБ ПАЛЕЦЬ.

ГО "Патріотична Чигиринщина" додає 2 нові світлини.
Опублікував Борис Шушпанов · 30 червня · 
ВИВІЗ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ
Висловивши (голосуванням) на 25-й сесії міської ради свою недовіру до правильності розрахунків тарифів на водопостачання та водовідведення, а на 26-й – до розрахунків тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, депутати незаслужено обійшли увагою тариф на послугу з вивозу твердих побутових відходів (ТПВ). Мабуть, їх заспокоїли фінансові звіти, згідно яких ця послуга – єдина рентабельна комунальна послуга в місті. Та зважаючи на те, що надають цю послугу ті ж самі виконавці з тієї ж нерентабельної контори «Рога і копита» («ЄРЦ»), має сенс уважніше придивитися, звідки взялася ота «рентабельність».
По перше : ні загальновиробничі, ні адміністративні витрати конкретно по послузі з вивозу ТПВ ніхто не вираховував – «просто» взято 14-16 % від відповідних витрат на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Але ж мешканці їх вже оплатили в складі тих послуг. Мало того, адміністративні витрати в розрахунку вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій 2013 року, на які посилаються автори розрахунків на послугу з вивозу ТПВ, складають 75 % від вартості послуги, при нормі – 25 %. Про це прямо сказано в кінцевих аркушах вказаного розрахунку.
По друге : на 26-й сесії депутати проголосували за виділення 20000 гривень на ремонт сміттєвоза. На засіданні виконкому 25.05.2017 року директор КП ЧМР «ЄРЦ» дуже образно («вірьовочками підв’язана») розповів про вкрай незадовільний стан єдиного в підприємстві сміттєвоза. І після цього, за допомогою рахунків на оплату послуги з вивозу ТПВ, пробують запевнити мешканців, що ота розвалюха кожен з 252-х робочіх днів на рік вивозить більше ніж 50 (П'ЯТДЕСЯТ) кубометрів ТПВ ((4500х1,3 +4600х1,5)/252 + юридичні особи).
По третє : згідно розрахунку тарифу на вивіз ТПВ, кожен мешканець міста за рік утворює 0, 78 (в багатоповерхових будинках) та 0,85 (в приватних будинках) кубометрів побутових відходів. А в рахунках на оплату фігурують цифри 1,3 та 1,5 кубометрів за нормами споживання, затвердженими виконкомом.
В четверте : особливо викликають недовіру витрати на збут (2 інспектора + 1 кур'єр), купівля кожні 2 роки (списання) лазерних принтера та ксерокса «Кенон», оплата експлуатації ліфтів, насосів і навіть освітлення міста.
Вважаю необхідним скасувати діючі розрахунки дати доручення КП «ЄРЦ» розробити та подати на затвердження міською радою розрахунки тарифу на вивезення ТПВ.
Для ілюстрації, як НЕ ТРЕБА РОБИТИ, наводжу скан-копію листа до міської ради на тему відповідності розрахунків тарифу на вивіз ТПВ вимогам законодавства. 

ГО "Патріотична Чигиринщина" поширює свій альбом.
Опублікував Борис Шушпанов · 30 червня · 
Вгадайте, що відповіли голова міськради та секретар міськради на ось таке "звернення громадян" :
Депутату Чигиринської міської
Ради від округу № ____
секретарю міської ради
Іващенко Л.Ф.
Шушпанова Бориса Тимофійовича
м. Чигирин, Черкаської обл.
вул.Енергетиків, буд.3, кв.58
інд.20901 тел. 063-983-7004
E-mail : [email protected]
ЗВЕРНЕННЯ
Шановна Лариса Федорівна. 
 За рекомендацією начальника відділу ЖКГ та землеустрою Кулєєва (вих.№203-02-17/2 від 24.05.2016р.) звертаюся до Вас з проханням про винесення моїх запитань на засідання чергової сесії міської ради.
Чи правда, що :
1. В 2012 році (вперше після 1992 – року заселення будинку) обласна інспекція з енергонагляду перевірила стан електрообладнання будинку №3 по вул. Енергетиків. В Акті перевірки інспекція констатувала повну відсутність технічного обслуговування електрообладнання будинку та зобов'язала комунальне підприємство виправити близько 40 (сорока) знайдених порушень.
В 2013 році комунальне підприємство без проекту (щоб обійти санітарні норми освітлення) виконало «реконструкцію» системи освітлення місць загального користування будинку №3 по вул. Енергетиків. В результаті «реконструкції» енергоспоживання системи збільшилось (подорожчало) на 50 відсотків (у півтора рази), а освітлення зменшилося (погіршилось) в 3 (три) рази. Якщо до цього добавити кількість електроенергії на освітлення місць загального користування будинку, яка , згідно розрахунку тарифу, у 2 (два) рази більша за реальну та 700 (сімсот) гривень на місяць на матеріали (невже лампочки купляють ?), відсутність можливості відключати освітлення місць загального користування в денний час (комунальники «вивели в постійний режим» встановлене не ними реле часу), забивання дошками та бляхою вікон, відсутність поточного ремонту (навіть по заявці споживача), більше ніж в 3 (три) рази більшу вартість затвердженого міською радою тарифу від розрахунку, поданого КП (0,29*1,2045,/0,1097), то стане зрозумілим, що ворогів звати не потрібно – маємо комунальників, гадюку місцеву. А міська рада (власник КП) «в упор не бачить» цього знущання над споживачами (обкрадання своїх виборців шахраями) та відмовляється навіть розглядати подібні питання.
2. Тариф на комунальну послугу з прибирання прибудинкової території було затверджено рішенням Чигиринської міської ради в 2012 році на рівні 0,317 грн/м2. В 2013 році тариф чомусь збільшився на 32,5 % (0,42), а потім зменшився на 52,4% (0,2). Видимих причин таких змін не спостерігалося – кількість двірників та кількість/якість виконуваних ними робіт не змінилася.
Розрахункове значення тарифу на послугу з прибирання прибудинкової території на кожен будинок визначається площею прибудинкової території конкретного будинку та нормою площі обслуговування на одного двірника, затвердженою міськрадою. 
Площа прибудинкової території, наприклад, будинку № 3 по вул. Енергетиків безпідставно завищена комунальним підприємством в 1,8 (майже в два) рази. Це добре видно з «Схема на Площа прибудинкової території по вулиці Енергетиків, 3», виконавець Кашпитар Н.М. Воно й не дивно, коли схему території малює економіст, а не складає землемір. Ні КП ЧМР «ЄРЦ», ні міська рада не мають ні акту відведення землі під забудівлю, ні проекту землеустрою, ні проекту будинку, ні акту прийняття будинку № 3 по вул. Енергетиків в експлуатацію, з яких можна було б зняти копію для розрахунку реальної площі прибудинкової території. В державних реєстрах на землю та власність будинок також відсутній. В такому ж становищі ще десяток будинків селища Новий Чигирин. 
3. На сайті міської ради 28 березня 2016 року були розміщені матеріали, де вказано що програма соціально-економічного розвитку територіальної громади м. Чигирина за 2015 рік затверджена. Як визначне досягнення комунальників в затвердженому звіті сповіщається : «…Вивезення ТПВ є дохідною частиною діяльності КП «ЄРЦ». Окрім екологічного та санітарного блага місту, вивезення ТПВ дало можливість заробити 3 921 596 грн..». Чи не забагато на неповний десяток тисяч мешканців ? 
Тариф на вивіз ТПВ – це виключно підрахунок витрат на вивіз 1 кубометра (тони) ТПВ. Коли дохідна частина нижча витратної, то діяльність збиткова, коли більша – діяльність дохідна, тобто здирницька (високорентабельна). Наприклад, розрахована та затверджена у вересні 2014 року тандемом «КП ЄРЦ – міська рада» оплата за вивіз ТПВ з квартири № 58 по вул. Енергетиків,3 в 3 (три) рази перевищує оплату, розраховану згідно ЗУ «Про самоврядування» та Постанови КМУ № 869. Цілком зрозуміла «дохідність» такої «діяльності».
4. В 2012 році Чигиринською міською радою було затверджено тариф на послуги з утримання багатоповерхових будинків. Жоден з пунктів «розрахунків» по багатьом параметрам (розрахунок на окремий будинок; окрему технічну систему; перелік, графік, калькуляція запланованих послуг …) не відповідав вимогам Постанови КМУ № 869, а підтвердні матеріали були просто відсутні. Докази цього твердження відсутні, бо «розрахунки» ніхто ніколи не перевіряв, а текст «розрахунків», я наприклад, зміг роздобути тільки через прокуратуру. В 2013 році Чигиринська міська рада затвердила (без перевірки розрахунків та підтвердних матеріалів) «коректування тарифу», безглуздість та бухгалтерська безграмотність якого не потребує доказів. 
З першого дня набуття КП ЧМР «ЄРЦ» статусу Виконавця послуг з утримання будинків та прибудинкових територій (01.09.2014р.) я, за допомогою запитів та заяв, пробував з'ясувати перелік та вартість послуг, які КП ЧМР «ЄРЦ» надає мешканцям міста. В 2016 році, нарешті, я отримав перелік послуг, які КП ЧМР «ЄРЦ» надав мешканцям будинку № 3 по вул. Енергетиків за півтора роки. І на радощах вже хотів бігти оплачувати «отримані» послуги, та діло застопорилося на стадії оцінки виконавцем вартості використаних матеріалів та вартості працезатрат при наданні послуг. Мені не зрозуміло, наприклад, чому забите дошками вікно фігурує в переліку як «засклене» і чи дійсно кожен місяць КП ЧМР «ЄРЦ» купував на 700 (сімсот) гривень лампочок для освітлення місць загального користування у вказаному будинку. Не можу згадати, коли останній раз (чи хоч раз) КП ЧМР «ЄРЦ» надавав послуги з дератизації та дезінфекції або утеплення будинку. Та багато інших запитань викликає вказаний перелік, навіть без вартості перелічених послуг.
5. Спрощений виклад однієї з претензій до КП ЧМР «Чигирин» (другі потребують комісійного розгляду) :
З 2012 року (з моменту затвердження діючого тарифу на воду) мене цікавило, чому вартість води в Чигирині в два рази більша, ніж, наприклад, в Черкасах чи Києві, незважаючи на те, що в Чигирині відсутні очисні, відстоювальні, дезінфікуючі пристрої, б'ютики, насосні станції другого та третього підйому. Незважаючи на численні мої запити в КП ЧМР «Чигирин» та Чигиринську міську раду, розрахунку вартості магістральної холодної води я так і не побачив, але все ж отримав аркушик з кургузими звідними результатами розрахунку тарифу на воду 2012 року. 
В ньому, наприклад, є пункт вартості електроенергії на технологічні потреби - 1,845 гривень на 1 м3 поданої в магістраль води. При тарифі на електроенергію в 2012 році 0,34 грн/кВт*год, доступний школяру розрахунок дає ККД (коефіцієнт корисної дії) під'ємноподавальних насосів для тиску в 8 атмосфер 4 (чотири) відсотки ((80/367,2)/(1.845/0.34)). ККД радянських насосів був 45-52 %, насосів німецької конструкції «Данфос», які використовуються повсюдно останні 20 років – 60 %. Водяних насосів з ККД 4% НІКОЛИ НЕ БУЛО Й НЕ БУДЕ. Всупереч вимогам ДБН та відповідних Правил експлуатації, жодна з 14 артезіанських скважин чигиринського водогону не була обладнана лічильниками електроенергії та води, щоб «занадто цікаві» не мали змоги поділити реальні показники кіловатгодин на кубометри .
Вважаю, що кількість електроенергії на технологічні потреби в тарифі на воду 2012 року завищено більше ніж в 10 (десять) разів. Перевірка правильності розрахунку та підтверджувальних матеріалів проводилися вищестоящою організацією та результати перевірки міською радою засекречено від споживачів (незаконно надано статусу службової інформації). 
Наведений мною пункт розрахунку збільшує вартість води для населення міста на 10-15 відсотків, а не в два рази. Тож, вважаю, він тільки верхівка айсбергу, помітна «з мого погрібу». Попередній голова міста, Тимченко, для надання згоди на розгляд подібних «справ» вимагав до тисячі підписів мешканців міста (10 %), діючий голова просто не реагує на такі запитання.
Тішу себе надією, що Ви допоможете мені та мешканцям округу отримати відповідь - брехня, наклеп (на міську раду та підвладні їй комунальні структури) все вище приведене чи комунальні справи в місті і справді такі запущені. 
Підтвердні матеріали (в оригіналах) можу надати в будь який час.
З повагою , Шушпанов Б.Т. _____________ 13.06.2016р.

ГО "Патріотична Чигиринщина"
Опублікував Борис Шушпанов · 3 липня · 
ГРОШІ НА ВІТЕР
На 25-й сесії міської ради, з подачі голови, депутати затвердили виділення з бюджету міста 80000 (вісімдесят тисяч) гривень на фінансовий аудит комунальних підприємств. Аудит за договором погодилося виконати приватне підприємство без будь-яких умов відносно методики перевірки та цілі перевірки. Але згідно стандартизованої методики фінансового аудиту, по перше, перевіряється виконання підприємством зобов’язань перед державою, по друге – перед другими юридичними особами, по третє – додержання бухгалтерією підприємства вимог Національних Стандартів Бухгалтерського Обліку (НСБО). Фізичні особи, - Споживачі, - остаються за рамками аудиту. Комунальні підприємства міста не раз і не десять разів успішно проходили такий аудит, а якість та кількість комунальних послуг від того не змінилися на краще. 
Якщо ціллю аудиту є вияснення : куди діваються бюджетні гроші та скільки з них витрачається конкретно на надання комунальних послуг мешканцям міста, то таких методик аудиту просто не існує. А комунальна бухгалтерія має стільки узаконених відмінностей від НСБО (наприклад, дозволено кошти, отримані за виконання одних послуг (дератизація/дезінсекція, утеплення будинку…) витрачати на виконання зовсім других послуг (стрижка газонів, просто заробітна плата, премії…)), що фінансовий аудит просто втрачає сенс.
Ціль такого «аудиту» досягається БЕЗКОШТОВНО, за рахунок виконання комунальними підприємствами міста вимог ПКМУ № 970 від 11 грудня 2013 року "Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі", та вимог пункту 18 "Порядку встановлення/погодження тарифів на житлово-комунальні послуги виконавчим комітетом Чигиринської міської ради" ("18. Суб’єкти господарювання, які виконують/виробляють та надають житлово-комунальні послуги, щомісячно надають виконавчому комітету міської ради звіт про рівень відшкодування споживачами вартості житлово-комунальних послуг та рівень фактичної рентабельності, собівартості на житлово-комунальні послуги, а також кожного кварталу щоквартальну фінансову звітність"). Комунальні підприємства старанно «забувають» виконувати ці вимоги, а міська рада, – власник підприємств, - старанно забуває «нагадувати» про адміністративну особисту відповідальність найнятим нею працівникам (керівникам).
Коли б депутати на сесії «прочистили» пам'ять працівникам виконкому та керівникам комунальних підприємств, то 80000 (вісімдесят тисяч) гривень не потрібно було б викидати на вітер, якість та кількість комунальних послуг . безперечно, поліпшилися б.
Мешканці та громадські організації міста вимагали не фінансового аудиту комунальних підприємств, а перевірки відповідності розрахунків тарифів на комунальні послуги вимогам законодавства та відповідності розрахунків реально наданим/отриманим послугам. На таку перевірку коштів в бюджеті міста не знайшлося, натомість була створена ще одна блюзнірська комісія, без участі громадськості.

ГО "Патріотична Чигиринщина"
Опублікував Борис Шушпанов · 5 липня · 
За рік існування розділу «ПЕТИЦІЇ» на офіційному сайті міської ради ЖОДЕН з девяти тисяч мешканців міста (крім одного пенсіонера, котрому не вистачає його 999 гривень на цирк, театр та звірятник) не подав ЖОДНОЇ своєї петиції та не підтримав ЖОДНОЇ не своєї. Зрідка в неофіційних виданнях проривається анонімна гірка іронія :
«Тихий Гаврило 23.06.2017 - 22:28 
Взагалі чигиринці дуже мовчазний народ –
потомки козаків характерників, мовчазних і
терпеливих.» 
Такого «мовчання» не було навіть при тоталітаризмі, хіба що, за часів кріпацтва Шевченка :
«Село неначе поніміло,
Неначе люди подуріли,
Німі на панщину ідуть
І діточок своїх ведуть…».
Можливо, народ просто «закабанів» від демократіїї, то ж влада потихеньку й підтягує його до європейського рівня. Цінами.
Пишу оце і мрію (мабуть, безпідставно) : «хоч би яка собака відгавкнулась, хоч анонімно». А то скучно, людоньки добрі. Юродивим відчуваєш себе серед добропорядних, солідних.
Цитата : «Кроме того, стороны согласились с тем, что всех сотрудников, заподозренных в симпатиях к таким безобразным идеям, как пацифизм и свобода самовыражения, следует выкинуть на улицу.»

ГО "Патріотична Чигиринщина" поширює свій допис.
Опублікував Борис Шушпанов · 6 липня · 
ЗГАДАЙТЕ, ХТО ПІДЗАБУВ
З першого дня свого створення КП ЧМР «Чигирин» почало «викидати коники» :
1. Просто не прийняло на роботу працівників, які займалися наданням послуг з утримання будинків та прибудинкових територій у свого попередника – КП ЧМР «Чигиринське». Звільнені працівники (слюсарі, електрики, сантехніки, майстри…) розгублено тинялися вулицями (держава оплатила несподівану 3-х місячну відпустку), а мешканці міста справно оплачували квитанції КП ЧМР «Чигирин» за ненадані послуги.
2. На протязі 14 місяців не укладало ніяких договорів з мешканцями міста (всупереч законодавству), але квитанції на оплату їм надсилати не забувало (бувало, й через суд нагадувало).
3. Знищивши десяток тисяч екземплярів договорів, видрукуваних міською радою (умови їм не сподобалися), виготовили та уклали (в примусовому порядку) договори в своїй редакції, згідно якої Споживачі самі зобов'язані забезпечити повірку лічильників споживаної води. В газеті надрукували завуальоване повідомлення з переліком кар за не повірені лічильники.
4. В договорах КП ЧМР «Чигирин» «забуло» про свій обов'язок контролювати міжповірочні інтервали лічильників, про свій обов’язок виконувати розпломбування, демонтаж, транспортування на технічне обслуговування і повірку, зворотній монтаж лічильників, опломбування вузлів обліку. З усіх перерахованих робіт КП залишило за собою лише право опломбовувати навіть не вузол обліку, а лише лічильник, вже опломбований державним повірником. А споживачі, не маючи можливості оплатити повірку, були змушені купувати нові лічильники (4-5 тисяч штук – на радість торговцям) та наймати «лівих» сантехніків (точніше, «правих», але за розцінками «неробочого часу»), бо у КП ЧМР «Чигирин» відсутні в штаті слюсарі-сантехніки по обслуговуванню внутрішньо-будинкових систем.
5. Вважаючи умови праці адміністрації негідними їх високого становища, переселилися в приміщення готелю (після євроремонту, звичайно). Для працівників понижче – зробили євроремонт в приміщенні старих очисних споруд (які давно бульдозера «просять»). Склопакети у вікнах непотрібної каналізаційної станції – це круто.
6. Отримавши від держави в подарунок частотні перетворювачі з новими підйомно-нагнітальними насосами, і не подумали відобразити це в квитанціях на оплату води. Бо були (2013 рік) цілком задоволені завищеними в розрахунках тарифів в 10 та 5 разів витратами електроенергії на технологічні потреби, відповідно, водопостачання та водовідведення.
7. КП ЧМР «Чигирин» присвоїло собі право перевіряти відповідність лічильників та їх установки державним стандартам, приймати від споживача на технічне обслуговування і поточний ремонт та брати на абонентський облік лічильники, які вже знаходяться на абонентському обліку. Користуючись цим «правом», багатьом мешканцям, маючим лічильники, нараховує плату за воду та водовідведення за нормами споживання (7, 5 кубометрів – це 4-5 кратна кількість спожитої води).
8. Куди (і скільки) діваються кошти, отримані КП ЧМР «Чигирин» від споживачів, державного, обласного, районного, місцевого бюджетів – міська рада не знає : «облік не ведеться» (бо звіти не надаються).
9. Виконувати роботи по заміні проржавілих труб, ревізії, встановленні, заміні засувок, повірці лічильників (скільки з 500 запланованих на перше півріччя 2017 року лічильників повірено ?) КП ЧМР «Чигирин» не може : «грошей навіть на зарплату робітникам не вистачає». Обмежується чергуванням на водозаборі, непрацюючих каналізаційних очисних станціях та аварійними роботами.
Тому знову звертаю увагу мешканців на мою пропозицію «ТРЕБА Ж ЩОСЬ РОБИТИ» : https://www.facebook.com/permali>nk.php?story_fbid=1434322963290970&id=1088707047852565
В кого є інші (кращі) пропозиції – відзовіться.

ГО "Патріотична Чигиринщина" поширює свій допис.
Опублікував Борис Шушпанов · 6 липня · 
Аферисти «в законі», або економіка «по комунальному»
Базуючись на «наукових» засадах «соціалістичної економіки» (хто навчався до двохтисячного року, ще пам’ятають таку одіозну «дісципліну») та нормах кріпосничого комунального законодавства, комунальні підприємства неспроможні функціонувати в сучасних умовах без шахрайства (завищення вартості своїх послуг в 5-6 разів) та дотацій держави (з карману бюджету, тобто громадян – платників податків, через багатомільярдні «субсидії споживачам»).
Наприклад, комунальне підприємство Чигиринської міської ради «Чигирин», вигадавши та нав’язавши мешканцям міста аферистську процедуру «взяття на облік лічильників» при їх повірці, нараховує багатьом споживачам плату «за нормами споживання» при наявності повірених лічильників (п’яти-шести кратну вартість води), а у тарифну вартість води включає десяти-п'ятнадцяти кратну кількість електроенергії на технологічні потреби та багато іншого. А комунальне підприємство Чигиринської міської ради «Єдиний розрахунковий центр» постійно включає в свої рахунки послуги, які ніколи не виконувало (дератизація та дезінсекція будинків, технічне обслуговування та поточний ремонт систем освітлення місць загального користування будинків, утеплення будинків та інше). У комунального підприємства Чигиринської міської ради «Чигиринські теплові мережі» «не відрізаними» осталися фактично одні пільговики та отримувачі субсидій, а борги перед державою – більше шести мільйонів гривень. «Компенсують» цей борг, звичайно, з міського бюджету, тобто – з нашої кишені.
Наведені приклади не поодинокі. Підприємство, яке надає послуг на 144 тисячі гривень, а нараховує зарплати своїм працівникам – 1 мільйон 113 тисяч гривень (згідно фінансового звіту КП ЧМР «Чигирин» за 2013 рік) не може існувати без шахрайства та прикриття своєї «діяльності» з боку міської ради, судів, прокуратури і правоохоронних органів. 
Комунальні підприємства за допомогою шахрайських рахунків азартно нараховують «борги» за ненадані послуги,
суд слухняно видає накази та рішення по їх стягненню, притягуючи за вуха кріпосницьке умовно-законне житлово-комунальне законодавство,
правоохоронні органи «не знаходять складу кримінального злочину» в діях комунальних підприємств,
прокуратура «розслідує діяльність комунального підприємства» не перший раз, щоразу передаючи скарги споживачів на розгляд міської ради – засновника та власника комунальних підприємств.
Так і віє забутим соціалістичним мину