kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

18.06.17 09:53

ЩОСЬ ЖЕ ПОТРІБНО РОБИТИ ?

Вступ.
На засіданні виконкому 25.05.2017 року директор КП ЧМР «ЄРЦ», за мовчазної підтримки директора КП ЧМР «Чигирин», поставив до відома членів виконкому, що проголосоване сесією міської ради злиття двох підприємств, як і будь яка реорганізація, вимагає коштів на свою реалізацію. За розрахунками спеціалістів обох підприємств, конкретно вказане злиття обійдеться міському бюджету в півтора мільйона гривень. Ошалілі члени виконкому мовчки «проковтнули» повідомлення і ні заперечень, ні запитань надати не змогли.
Півтора мільйона гривень - практично непідйомна для міського бюджету ціна реорганізації, а кінцеві результати запропонованого злиття, з точки зору поліпшення якості та зменшення вартості комунальних послуг, надаваних обома підприємствами, більш ніж проблематичні (пробували вже 2-3 роки тому). Як один з варіантів виходу із критичного становища пропонується такий проект :

Преамбула.
Вважаю, жоден з чигиринців не ризикував пити воду із Дніпра, а мешканці, наприклад, Черкас або Світловодська п'ють її з кранів кожен день. І навіть не бігають зі скаргами на якість та вартість води. Тому що працівники їхніх комунальних підприємств вміють очищати брудну дніпровську воду та скидають в Дніпро очищені до санітарних норм стоки. І лічильники у них повіряються вчасно, без авралів та шахрайства. А коштує це «вміння» мешканцям вказаних міст 12-14 гривень за кубометр води.
Чигиринські «вмільці» нічого подібного не можуть зробити і за 28-30 гривень на метр кубічний води.

Пропозиція.
(Кілька років тому черкащани приїздили до Тимченка з подібною пропозицією.)
Пропонується здати в концесію чи за договором на 3 роки систему водопостачання та водовідведення міста Чигирин підприємству одного з наведених для прикладу міст на таких умовах (торг доречний) :
Виконавець надає (виконує) розрахунок вартості своїх послуг по 20 грн/м3 (при власних 12-14 грн/м3), в які входять 12% прибутку, 25% - адміністративні витрати, 1% - витрати на екологію (озеро), 1% - витрати на перевірку та моніторинг тарифів, який міська рада кожен рік затверджує та коректує при необхідності.
Форма передачі матеріальних цінностей, будівель, канцелярії, бухгалтерії (перелік, кількість, вартість, оренда/баланс...) узгоджується на протязі підготовчого місяця.
На протязі підготовчого місяця міська рада фінансує по 5000 гривень середньої заробітної плати з податками та проїзд 10 спеціалістів Виконавця на роботу/з роботи між містами (необхідна сума в 10 разів менша ніж запрошена на «реорганізацію» - цілком під'йомна).
На протязі підготовчого місяця спеціалісти Виконавця вивчають «матчасть», бухгалтерію, канцелярію, підписують акти прийомки та визначають (поштучно), кого з місцевих працівників прийняти на роботу при необхідності. Місцеві працівники, які утруднюють процес вивчення/передачі своїх обов"язків, звільняються за статею, що не дає права на отримання пособія по безробіттю.
Завершують підготовку ліквідація КП ЧМР "Чигирин" та передача його рахунків і договорів зі споживачами Виконавцю.

Плюси пропозиції.
1. Міська рада здихується головної болячки у вигляді аварійної системи водопостачання та водовідведення і постійних вимагань комунальним підприємством коштів на утримання підприємства.
2. Мешканці міста отримують не гіршу воду та водовідведення за меншим тарифом.
3. Отримуючи кожний місяць звіт про кількість отриманих Виконавцем коштів (від державного, обласного, районного бюджетів, від споживачів, від компенсацій...), кількість витрачених коштів та їх різницю, міська рада зможе планувати витрати на заміну труб, реконструкцію системи водопостачання та водовідведення, чого ніколи в місті не було (близько 1 млн. грн. на рік).
4. За кілька років в місті виховуються свої кадри працівників, буде приведена до ладу матеріально-технічна частина, з'явиться реальна документація на систему водопостачання та водовідведення міста. Виконавець організує повірку більшої частини лічильників «на дому». Можна буде думати про своє комунальне чи приватне підприємство.
5. Виконавець отримає свої чесно зароблені 12% та 25% від реалізованих 250000 м3 води на рік та зменшить соціальну напругу від безробіття в своєму місті. Сумісне використання існуючих у Виконавця лабораторій, аварійної диспетчерської системи, бухгалтерії, техніки підвищить середню заробітну плату у Виконавця та знизить собівартість водопостачання та водовідведення в Чигирині.

Мінуси пропозиції.
1. Збільшення собівартості води та водовідведення за рахунок транспортних витрат при реальному зменшенню тарифів на воду для мешканців та підприємств міста (працівники великих міст добираються на роботу чи за аварійним викликом за час, не менший, ніж маршрутка від, наприклад, з Черкас до Чигирина).
2. Збільшення соціальної напруги від безробіття в своєму місті (пособіє оплачує держава).