kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

20.06.17 22:11

САНАЦІЯ КП ЧМР «ЄРЦ»

Вступ.
Виконуючи Рішення № 9-206 сесії міської ради, з 01.09.2014 року, КП ЧМР «ЄРЦ» розробляло тарифи на послуги з утримання будинків. Близько 25.02.2017 року комплект документів з розрахунками тарифів міська рада отримала і 14.03.2017 року виконком затвердив запропоновані тарифи. Без перевірки, громадських обговорень, з безглуздим переліком та періодичністю запланованих послуг та фактичною відсутністю саме розрахунків.

Пропозиція.
КП ЧМР «ЄРЦ» на протязі місяця складає перелік послуг, які надає мешканцям міста, підприємствам та міській раді. Шляхом «фотографії робочого дня», розрахунків, калькуляцій перетворює його в прейскурант, який затверджується міською радою (перевірка функціонування плафонів освітлення місць загального користування на 1 плафон, заміна лампочки в плафоні місць загального користування на 1 лампочку, перевірка функціонування квартирного/стоякового крана на 1 кран, ревізія квартирного/стоякового крана з заміною прокладки на 1 кран, ручне підмітання 1 м2 асфальтових/бетонних доріг, збирання сміття на 1 м2 газонів, стрижка 1 м2 газону, ручне відкидання снігу з 1 м2 доріжок на газони, посипання 1 м2 доріжок піском, вивіз 1 м3 ТПВ, …).
Біля кожного будинку провадяться громадські слухання, на яких мешканці будинків, підприємства та міська рада (Споживачі) визначаються з асортиментом, кількістю, періодичністю послуг, які вони згодні (вимушені) отримувати від КП ЧМР «ЄРЦ» та в змозі оплачувати. Міська рада затверджує ці переліки та періодичність.
КП ЧМР «ЄРЦ» на підставі затверджених переліків, періодичності та прейскурантів розробляє тарифи на послуги для мешканців, підприємств, міської ради, які затверджуються міською радою.
Всі роботи (послуги) працівниками КП ЧМР «ЄРЦ» виконуються по наряд-заказам, в яких виконання робіт підтверджується підписом представника Споживача. Заробітна плата всіх працівників КП ЧМР «ЄРЦ» ставиться в залежність від кількості виконаних наряд-заказів, отриманих коштів, кількості отриманих нарікань Споживачів. Майстер дільниці, за результатами перевірки стану будинку, має право призначити позачергове (додаткове) виконання окремих робіт з покладанням оплати на Споживача чи Виконавця, в залежності від причини виявленого непорядку.
В кінці кожного місяця вартість виконаних для Споживачів за наряд-заказами робіт (послуг) порівнюється з кількість отриманих від них та від бюджетів всіх рівнів коштів (квартплата, компенсації, цільове фінансування, …). За результатами порівнянь прейскуранти, тарифи при необхідності коректуються. Для кожного будинку, підприємства, міської ради ведеться окремий субрахунок отриманих коштів – вартості наданих послуг, з оприлюдненням на сайті міської ради або КП ЧМР «ЄРЦ». Проблеми небалансу вирішуються за обоюдною згодою (погодженням), комісією з захисту прав споживачів або в суді.