kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

01.06.17 22:37

Проблеми в місті з затвердженням/відміною тарифів на житлово-комунальні послуги.

Кошти, які вимагають від депутатів та виконкому затвердити комунальні підприємства (розрахунки тарифів, прохання дотацій, субвенцій), - йдуть виключно на утримання підприємств, а не на виконання робіт. Жодного разу ці вимоги не були підтверджені розрахунками на виконання робіт (калькуляціями, кошторисом). Також, жодного разу звіт про використання коштів, отриманих від міськради, не був підтверджений первинними документами, рахунками, актами виконаних робіт. Кошти, отримані комунальними підприємствами від держави, облради, райради, проходять мимо контролю та обліку міської ради - власника комунальних підприємств.
Комунальні підприємства старанно "забувають" виконувати вимоги ПКМУ № 970 від 11 грудня 2013 року "Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі" (з вивозом твердих відходів включно), та вимоги пункту 18 "Порядку встановлення/погодження тарифів на житлово-комунальні послуги виконавчим комітетом Чигиринської міської ради" ("18. Суб’єкти господарювання, які виконують/виробляють та надають житлово-комунальні послуги, щомісячно надають виконавчому комітету міської ради звіт про рівень відшкодування споживачами вартості житлово-комунальних послуг та рівень фактичної рентабельності, собівартості на житлово-комунальні послуги, а також кожного кварталу щоквартальну фінансову звітність"). А виконком міської ради "не памятає" пункт 8 того ж "Порядку..." : "8. Після отримання виконавчим комітетом міської ради пакету документів проводиться перевірка поданих даних на їх відповідність вимогам чинного законодавства, порядку формування тарифів, стандартів, норм, правил та інших нормативних документів у сфері житлово-комунальних послуг.
Виконавчий комітет міської ради має право залучити до перевірки інші органи або організації з метою отримання додаткової інформації щодо обґрунтованості поданих документів з обов’язковим повідомленням виконавця/виробника про вчинення таких дій.
У разі виявлення в розрахунках тарифів порушень вимог чинного законодавства, порядку формування економічно обґрунтованих тарифів, недостовірних даних або помилок виконавчий комітет міської ради письмово повідомляє про це виробника/виконавця житлово-комунальних послуг і зобов’язує його привести розрахунки у відповідність з вимогами чинного законодавства та/або надати додаткову інформацію."

Вважаю необхідним в порядок денний чергової сесії міської ради включити питання відновлення пам"яті у працівників виконкому та керівників комунальних підприємств та виконання ними вимог чинного законодавства. "Прозорість" нових тарифів значно покращиться, коли їх розрахунки будуть оприлюднені на сайті міської ради (Що за тайни мадрідського двора ?).
Шушпанов Б.Т.