kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

04.07.17 20:01

ОБЕРЕЖНО : МІСЬКА РАДА ВИЙШЛА НА СТЕЖИНУ БЛАГОДІЙНОСТІ
15.06.2017 року на сесії, з подачі начальника відділу ЖКГ міської ради Буня О.О. (автор), депутати прийняли «Міську Програму відшкодування частини кредитів, отриманих об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та фізичними особами – власниками житлових приміщень на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків, інших житлових приміщень у м. Чигирині, на 2017-2018 роки». Тоді ж (правда, без підготовленого проекту постанови) депутати проголосували за виділення 100000 (ста тисяч) гривень (з запрошених 392000 на 2017 та 1644000 на 2018 роки) на реалізацію Програми, в якій проголошувалося :
«Одним із завдань Програми є оснащення багатоквартирних будинків та інших житлових приміщень приватної форми власності системами індивідуального опалення приладами. Їх встановлення дозволить не тільки вести облік, а й регулювати об’єм використання теплової енергії та значно зменшить фактичні платежі мешканців будинків за тепло.
(Другим) - утворення системи довгострокового пільгового кредитування багатоквартирних будинків ОСББ, фізичних осіб – власників житлових приміщень для впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації будинків у м. Чигирині, у результаті реалізації якої мешканці отримають зниження видатків на оплату за спожиті житлово-комунальні послуги завдяки створенню індивідуальних систем опалення, енергозбереженню, обліку і керуванню споживанням;
(Третім) - створення сприятливих умов для розвитку суспільних відносин та довіри між міською владою, кредитно-фінансовими установами та мешканцями міста…
Відшкодування частини суми кредиту здійснюється на підставі даної Програми, яка передбачає фінансування заходів, залучення кредитно-фінансових установ, які на підставі ліцензії має виключне право надавати фінансово-кредитні послуги, відомості про яку внесені до відповідного реєстру установ.
Правління ОСББ на підставі рішення загальних зборів укладає кредитний договір з кредитно-фінансовою установою відповідно до внутрішніх нормативних документів кредитно-фінансової установи. Фізична особа – власник житлового приміщення зазначені заходи здійснює самостійно.»
Визначають (кабальний) дух Програми наступні положення : кредитно-фінансова установа «має виключне право» та «відповідно до внутрішніх нормативних документів кредитно-фінансової установи».
Як роз’яснив депутатам автор Програми, «залучити» до співпраці з міською радою вдалося тільки один (не широко відомий приватний) банк. Кредитує він під «16 відсотків річних», «строк надання кредиту – 1 рік» (без права дострокового погашення кредиту - «відповідно до внутрішніх нормативних документів кредитно-фінансової установи»).
Та «16 % річних» - це 593,6 % за 12 місяців, з яких міська рада, після довжелезної паперової тяганини, можливо (зовсім не обов'язково), відшкодує ОСББ або мешканцю 20-30 відсотків. Останеться заплатити ВСЬОГО 573,6-563,6 відсотків від вартості отриманого товару чи послуги. Звернутися за розстрочкою або до банку з меншими відсотками (3,5 %) не маєш права : обраний Програмою банк «має виключне право», звернутися в другий магазин або друге підприємство, де менші ціни - не маєш права : у них немає договору з обраним банком. В які кошти обійдеться Споживачеві ОБОВЯЗКОВЕ ВСТАНОВЛЕННЯ БУДИНКОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ ОБЛІКУ ВОДИ ТА ТЕПЛА КОМУНАЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ – гадайте самі (коли 20-30 % від них складають 2036000 гривень).
Вважаю, що, як мінімум, однієї з своїх цілей : «створення сприятливих умов для розвитку суспільних відносин та довіри між міською владою, кредитно-фінансовими установами та мешканцями міста» розроблена Бунем О.О. та прийнята депутатами Програма НЕ ДОСЯГНЕ. То, може, необхідно переглянути як не саму Програму, то хоч процедуру її реалізації ?

Мария Панибрат г. Киев, ул. Ирпенская 63а

05.07.17 15:09

Якийсь жах у вас там в Чигирині. То схоже, що міська влада вирішила наваритися, бо насправді сама програма не передбачає обмеження громадян у виборі банку з яким працювати! Вам необхідно у письмовій формі висловити недовіру до міської влади(може бути оформлена як петиція зі збором підписів невдоволених громадян) та вимагати скасування монопольного права вказаного банку та створення демократичних умов: самостійно громадою(ОСББ) обирати банк, який спроможний запропонувати кращі умови кредитування). Робіть у кількох екземплярах. Один оригінал має піти на стіл міської влади, другий вам мають підписати в адмінстрації і тим самим засвідчити, що отримали вашу скаргу. Потім по закону протягом місяця вони мають розглядати ваші вимоги та дати вам відповідь. Якщо відповідь вас не задовольняє, то направляйте папери до вищих інстанцій, залучайте пресу(вони таке полюбляють). Доведеться працювати з бюрократією, де бумажки є невід'ємною умовою, тому не цурайтеся вимагати підписи-підтвердження на отримання скарг в адмінстраціїї міської влади. Ви також маєте право робити відео- та аудіо записи розмов(без попередження) з представниками влади(якщо отримуєте відмову або взагалі повний інгор, то це вже у суді може зіграти вам на руку). І пам'ятайте: міська влада - це не пани, а слуги народу, вони займають свої посади з метою покращувати ваше життя і отримують заробітну плату з ваших податків. Тому ви маєте повне право вимагати адміністративного(а у разі з великими сумами грошей і кримінального) розслідування, та вимагати звільнення предстаників міської влади, що не виконують свої прямі обов'язки перед громадою.