kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

11.07.17 23:42

МАГІСТРАЛЬНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ
Гадаю, в місті немає настільки наївних мешканців, які б вважали, що державний, обласний, або районний бюджет просто так виділяє кошти на потреби міського бюджету. Потрібно дуже наполегливо та аргументовано просити, щоб отримати хоч якусь допомогу.
Наполегливості та аргументованості нашим керманичам не забракло : на 2017 рік "випросили" аж 7 (сім) мільонів гривень на реконструкцію системи каналізації міста. 3, 5 (три з половиною) з яких вже "освоїли" ("з"їло" КП ЧМР "Чигирин"). А необроблена, наочищена каналізація як скидалася на "поля фільтрації" (в зарослу канаву-стрілку), так і скидається. Потрібно бути занадто довірливим, щоб повірити, що після "з"їдання" 7 (семи) мільонів гривень та канава перестане воняти.
Та мешканцям міста від того не холодно і не жарко : непахуча канава досить далеко від будинків міста, а від прибудинкових колодязів, криниць та свердловин відрізана напівпроточною Бабичкою. А ось вода, яка йде у мешканців міста із кранів - дуже "напрягає" мешканців : часто коричнева і постійно отруйна (непридатна для питного та господарського використання). Наприклад, жоден мешканець міста не повірить, що 12.06.2017 року вода була ще добра, а 13.06.2017 року різко "тимчасово" погіршала :
"ПРОТОКОЛ № _139 досідження питної води
від "13" червня 2017 року Місце відбору проби КП «Чигирин» 1) свердловина № 10.
ВИСНОВКИ САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ : досліджена проба свердловини №10 КП « Чигирин» по дослідженим органолептичним та показнику нітрітів не відповідає вимогам ДСан ПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Органолептичні показники даної води свідчать про її забруднення невідомими хімічними речовинами та категорично не може використовуватись для питних та господарчих потреб населения."
"ПРОТОКОЛ № 142 дослідження питної води від "13" червня 2017 року Місце відбору проби КП «Чигирин» 1) вул.. Чапаева,135 ; свердловина № 46.
ВИСНОВКИ САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ : досліджена проба води відібрана з комунального водогону по вул.. Чапаева,135 по дослідженим санітарно - хімічним показникам, а саме показнику нітратів, загальної жорсткості та загальної лужності не відповідає вимогам ДСан ПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Дана вода може використовуватись для технічних потреб, для питного та господарського використання потребує попередньої очистки".
Мабуть, наші керманичі мають в квартирах маленькі станції очистки води (в мене теж є - "Аквафор"), або водозабірні свердловини на приватних подвір"ях (наприклад, у начальника відділу ЖКГ міської ради Буня О.О.). Тож їм чистота води "з крана" - "до лампочки". І тому "випросили" вони у вищестоячіх бюджетів гроші на НЕ КОНЧЕ ТЕРМІНОВУ каналізацію - двадцять років скидали стоки "на поля фільтрації" (що хоч і "туго", але дозволяється законодавством), могли б ще кілька років поскидати.
А мешканці хай травляться.