kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

03.07.17 19:56


ГРОШІ НА ВІТЕР
На 25-й сесії міської ради, з подачі голови, депутати затвердили виділення з бюджету міста 80000 (вісімдесят тисяч) гривень на фінансовий аудит комунальних підприємств. Аудит за договором погодилося виконати приватне підприємство без будь-яких умов відносно методики перевірки та цілі перевірки. Але згідно стандартизованої методики фінансового аудиту, по перше, перевіряється виконання підприємством зобов’язань перед державою, по друге – перед другими юридичними особами, по третє – додержання бухгалтерією підприємства вимог Національних Стандартів Бухгалтерського Обліку (НСБО). Фізичні особи, - Споживачі, - остаються за рамками аудиту. Комунальні підприємства міста не раз і не десять разів успішно проходили такий аудит, а якість та кількість комунальних послуг від того не змінилися на краще.
Якщо ціллю аудиту є вияснення : куди діваються бюджетні гроші та скільки з них витрачається конкретно на надання комунальних послуг мешканцям міста, то таких методик аудиту просто не існує. А комунальна бухгалтерія має стільки узаконених відмінностей від НСБО (наприклад, дозволено кошти, отримані за виконання одних послуг (дератизація/дезінсекція, утеплення будинку…) витрачати на виконання зовсім других послуг (стрижка газонів, просто заробітна плата, премії…)), що фінансовий аудит просто втрачає сенс.
Ціль такого «аудиту» досягається БЕЗКОШТОВНО, за рахунок виконання комунальними підприємствами міста вимог ПКМУ № 970 від 11 грудня 2013 року "Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі", та вимог пункту 18 "Порядку встановлення/погодження тарифів на житлово-комунальні послуги виконавчим комітетом Чигиринської міської ради" ("18. Суб’єкти господарювання, які виконують/виробляють та надають житлово-комунальні послуги, щомісячно надають виконавчому комітету міської ради звіт про рівень відшкодування споживачами вартості житлово-комунальних послуг та рівень фактичної рентабельності, собівартості на житлово-комунальні послуги, а також кожного кварталу щоквартальну фінансову звітність"). Комунальні підприємства старанно «забувають» виконувати ці вимоги, а міська рада, – власник підприємств, - старанно забуває «нагадувати» про адміністративну особисту відповідальність найнятим нею працівникам (керівникам).
Коли б депутати на сесії «прочистили» пам'ять працівникам виконкому та керівникам комунальних підприємств, то 80000 (вісімдесят тисяч) гривень не потрібно було б викидати на вітер, якість та кількість комунальних послуг . безперечно, поліпшилися б.
Мешканці та громадські організації міста вимагали не фінансового аудиту комунальних підприємств, а перевірки відповідності розрахунків тарифів на комунальні послуги вимогам законодавства та відповідності розрахунків реально наданим/отриманим послугам. На таку перевірку коштів в бюджеті міста не знайшлося, натомість була створена ще одна блюзнірська комісія, без участі громадськості.