kipia1952u г. Чигирин, ул. Энергетиков 3

07.07.17 12:27

Аферисти «в законі», або економіка «по комунальному»

Базуючись на «наукових» засадах «соціалістичної економіки» (хто навчався до двохтисячного року, ще пам’ятають таку одіозну «дісципліну») та нормах кріпосничого комунального законодавства, комунальні підприємства неспроможні функціонувати в сучасних умовах без шахрайства (завищення вартості своїх послуг в 5-6 разів) та дотацій держави (з карману бюджету, тобто громадян – платників податків, через багатомільярдні «субсидії споживачам»).
Наприклад, комунальне підприємство Чигиринської міської ради «Чигирин», вигадавши та нав’язавши мешканцям міста аферистську процедуру «взяття на облік лічильників» при їх повірці, нараховує багатьом споживачам плату «за нормами споживання» при наявності повірених лічильників (п’яти-шести кратну вартість води), а у тарифну вартість води включає десяти-п'ятнадцяти кратну кількість електроенергії на технологічні потреби та багато іншого. А комунальне підприємство Чигиринської міської ради «Єдиний розрахунковий центр» постійно включає в свої рахунки послуги, які ніколи не виконувало (дератизація та дезінсекція будинків, технічне обслуговування та поточний ремонт систем освітлення місць загального користування будинків, утеплення будинків та інше). У комунального підприємства Чигиринської міської ради «Чигиринські теплові мережі» «не відрізаними» осталися фактично одні пільговики та отримувачі субсидій, а борги перед державою – більше шести мільйонів гривень. «Компенсують» цей борг, звичайно, з міського бюджету, тобто – з нашої кишені.
Наведені приклади не поодинокі. Підприємство, яке надає послуг на 144 тисячі гривень, а нараховує зарплати своїм працівникам – 1 мільйон 113 тисяч гривень (згідно фінансового звіту КП ЧМР «Чигирин» за 2013 рік) не може існувати без шахрайства та прикриття своєї «діяльності» з боку міської ради, судів, прокуратури і правоохоронних органів.
Комунальні підприємства за допомогою шахрайських рахунків азартно нараховують «борги» за ненадані послуги,
суд слухняно видає накази та рішення по їх стягненню, притягуючи за вуха кріпосницьке умовно-законне житлово-комунальне законодавство,
правоохоронні органи «не знаходять складу кримінального злочину» в діях комунальних підприємств,
прокуратура «розслідує діяльність комунального підприємства» не перший раз, щоразу передаючи скарги споживачів на розгляд міської ради – засновника та власника комунальних підприємств.
Так і віє забутим соціалістичним минулим. Тільки влада в місті належить не пріснопам’ятній комуністичній партії більшовиків, а комунальному монстру.
Доводиться міській раді «відкупатися» від комунальників дотаціями, субвенціями, цільовим фінансуванням та подарунками до уставного фонду, які швидко перетворюються в незароблену зряплату комунальникам. Міська рада неуклінно відмовляється створювати постійно діючу комісію для розгляду скарг споживачів та правового контролю за діяльністю (і недіяльністю) комунальників, а роботу створеної комісії з захисту прав споживачів повністю заблокувала. Члени виконкому міської ради «мовчки», без перевірки, голосують за затвердження розрахунків тарифів, що складаються виключно з одних порушень цивільного законодавства та норм цивільної бухгалтерії.
Тільки затюканий споживач (повноправний громадянин демократичної держави), як і завжди, крайній, нижній та ограбований. Бо він один, а проти нього – комунальна система. Політичні партії борються за місце біля державного корита, крім обіцянок від них чекати нічого, громадські організації відтерті від управління та животіють в убожестві. Впору на ринок йти, купляти зброю для «останнього параду».
То може споживачам - мешканцям міста пора об’єднуватися в спілку захисту прав споживачів та хоч щось почати робити (боротися) з комунальними підприємствами, які нахабно сіли нам на шию ? І не завадить нарешті задуматися, кого ж ми вибираємо в міську раду, як наші обранці захищають інтереси виборців.

Як один з варіантів виходу з такого становища повторно пропоную такий проект : https://www.facebook.com/permali>nk.php?story_fbid=1434328863290380&id=1088707047852565
В кого є другі пропозиції або конструктивні доповнення – надсилайте.